Prva liga Republike Srpske: BSK iznenadio Laktaše, Leotar i Rudar sigurni kod kuće (FOTO)

Svi mečevi drugog kola Prve lige Republike Srpske odigrani su u istom terminu.

Laktaši BKS

Veliki broj golova viđen je u elitnom rangu Republike Srpske, a najviše uzbuđenja bilo je na meču Laktaša i BSK-a, koji je završen 3:3. Za domaćine strijelci su bili Tešić u 3. mintu Marković u 47. iz penala i Babić u 81. Kod gostiju pogađali su Jagodić (31. minut), Savanović (46. minut) i Samardžija u 58. minutu.

Fudbaleri Rudara su na svom terenu upisali drugu ovosezonsku pobjedu, pošto su savladali ekipu Veleža iz Nevesinja sa3:2. Strijelci za domaćine su bili Da Silva u 26. i Raković u 29. Velež se vratio u igru u 52. minuti. Aleksu Trninića je matirao Srđan Drašković, ali je Da Silva svojim drugim golom povisio na 3:1. U sudijskom vremenu Momčilo Popović je pogodio za 3:2

Leotar je na svom terenu slavio ubjedljivo protiv ekipe Famosa iz Vojkovića. Na Policama su pogađali Aćimović u 19. minutu, novo pojačanje plavo-bijelih Krneta u 29. i Leko u 58.

Od ostalih rezultata izdvaja se i goleada u Mrkonjić Gradu, Sloboda je sa visokih 4:0 savladala Romaniju, Kozara je sa 2:1 bila bolja od Željezničar Sport tima, kao domaćin pobjedu je upisao i Borac iz Kozarske Dubice nad Sutjeskom 2:0.

Dominaciju domaćih ekipa pokvarili su susreti u Zvorniku i Istočnom Sarajevu, Drina je remizirala sa Omarskom 1:1, a istim rezultatom završio je i duel Slavije sa Omarskom.

Jedini meč koji nije odigran u subotu jeste duel između Alfa Modriče i Radnika, koji je pomjeren za ponedjeljak.