Laktaši brojali do 7: Leotaru pripao derbi Prve lige Republike Srpske (FOTO)

Dosta zanimljivosti viđeno je na terenima širom Republike Srpske u okviru 10. kola.

Meč koji je privukao najviše pažnje igrao se na Policama, gdje su se sastali dva bivša premijerligaša Leotar i Rudar, pretedenti za povratak u društvo najboljih BiH.

Pobjedu je na kraju slavio domaćin, minimalnim rezultatom, a trenutak odluke se desio u 74. minutu kada je Nikola Leko smjestio loptu iza leđa Trninića.

Prava goleada je viđena u Laktašima, gdje je istoimena ekipa sa 6:1 ispratila Romaniju nazada za Pale. Redom su pogađali Bojan Marković u 4. minutu, Vuk Tešić je povisio na 2:0 u 30. da bi se s tim rezultatom i otišlo na odmor. U nastavku igre viđeno je još čak 6 golova.

Meč sa puno golova bio je i u Dubici. Tamo je domaći Borac poklekao u posljednjim minutima i upisao poraz od Modriče 3:2.

Remi je upisan i u Mrkonjić gradu između Slobode i Kozare 1:1, dok je Drina na svom terenu savladala komšije iz Istočnog Sarajeva, Slaviju, sa 2:0.

Na tabeli za sada idalje vodi Rudar sa 23 boda, ali će Radnik (21) imati priliku da ih prestigne ukoliko upiše trijumf nad Omarskom u nedjelju. Slijede Laktaši i BSK sa po 20, dok je Leotar 5. sa bodom manje.

U zoni ispadanja su Modriča i Omarska sa 5, odnosno 4 boda, dok bod više ima Romanija.