Goleada na "Policama": Leotar petardirao Modriču, Omarska tone sve dublje

Duelima Leotara i Alfa Modriče, te Omarske i Veleža iz Nevesinja kompletirano je 12. kolo Prve lige Republike Srpske.

U ova dva duela postignuto je čak 13 pogodaka, u Trebinju su slavili domaćini sa visokih 5:3, dok su se u Omarskoj radovali gosti, pošto je Velež preokrenuo rezultat i sa 3:2 odlazi kući sa cijelim plijenom.

Od starta duela na “Policama” bilo je jasno da će uživati u još jednoj odličnoj predstavi. Poveli su gosti preko Velinova u 10. minutu, da bi uslijedio blickrig Leotara preko Begića u 13. i Milića u 20. minutu za preokret.

Nastavio je Leotar u istom ritmu, na 3:1 povisio je Đuderija u 31. a sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Samo što je lopta krenula sa centra, Modriča je morala da vadi loptu iz svoje mreže. Igrao se 47. minut kada Đuderija postiže svoj drugi pogodak za 4:1, da bi šest minuta kasnije pogodio i Paranos.

Gosti su se u ostatku meča uspjeli konsolidovati, te su Šoškić sa penala u 70. i Kostadinović u 81. minutu samo ublažili poraz.

Leotar se ovom pobjedom vratio na 5. mjesto i iz prikrajka vreba šansu za povratak u Premijer ligu, pošto za Laktašima i Radnikom zaostaje 4 boda, dok Modriča vodi bitku za opstanak u prvoligaškom karavanu, pošto se nalaze na 16. mjestu sa 10 bodova.

U drugom današnjem duelu “davljenik” Omarska ponovo je pružila blijedu partiju pred svojim navijačima. Iako je sve krenulo odlično za domaćine.

Kopanja je načeo mrežu Veleža sa bijele tačke u 9. da bi isti igrač povisio na 2:0 u 33. minutu.

Od tog trenutka potpuno je stala Omarska, a na terenu se vidio samo jedan tim – nevesinjski Velež.

Smanjili su gosti preko Prodanovića u 39. minutu, da bi u drugom dijelu igre izjednačenje donio Anđelović u 55. a potpuni preokret i ,ispostaviće se kasnije, gol vrijedan trijumfa postiže Popović u 69. minutu.

Ovim porazom Omarska ostaje na posljednjem mjestu sa samo 8 bodova, dok je Velež sada osmi i na svom kontu ima 19.