Banjalučki prvoligaši pobjedama otvorili sezonu: Rudar jedini osvjetlao obraz gostiju

Fudbaleri BSK iz Banjaluke su pobijedili Leotar iz Trebinja na otvaranju Prve lige Republike Srpske.

BSK Leotar

BSK, koji svoje utakmice igra na Gradskom stadionu u Banjaluci, savladao Trebinje rezultatom 2:0, golovima Miloša Perovića u 40. minuti, a konačni rezultat je postavio Vukan Đorđević u 55 minuti.

Banjalučani su kroz čitav meč dominirali i nisu gostima dozvolili nijednu ozbiljnu šansu.

U još jednom meču koji je odigran u najvećem gradu Republike Srpske sastali su se ekipe Željezničar Sport Tim i Modriče.

Na stadionu Predgrađe viđena su dva gola i to i jedan i drugi u mreži gostiju iz Modriče.

Strijelci za domaće su bili Adonis Bilal u 18. minuti i Nikola Šuput u 34. i 84. minuti.

Jedini gost koji je slavio bio je Rudar iz Prijedora koji je savladao Ljubić rezultatom 2:0.

Momčilo Popović je het-trikom donio pobjedu Veležu iz Nevesinja koji se vratio u prvu ligu Republike Srpske nakon 26 godina.

Laktaši su pobijedili na domaćem terenu sa 2:0 ekipu Slobode iz Mrkonjić grada.