(FOTO) SIGURNA POBJEDA PRED DERBI Crvena zvezda trijumfom završila ligaški dio sezone

Fudbaleri Crvene zvezde kao domaćini savladali su ekipu Železničara iz Pančeva u posljednjem kolu ligaškog dijela Superlige Srbije.

Fudbaleri Zvzede slave gol

Branilac titule nije imao mnogo problema da savlada ekipu koja se ove sezone bori za opstanak, a rezultat je bio 3:0.

Nije bilo previše uzbuđenja u prvih pola sata, iako je Crvena zvezda imala terensku inicijativu, bivši golman Borca, Milan Mijatović uspio je da ukroti sve udarce izabranika Vladana Milojevića.

Kada se činilo da će prvi dio meča biti okončan bez golova, domaćin je u finišu stigao do vođstva. Gužva u kaznenom prostoru gostiju, dva igrača su ostala na zemlji, a nakon centaršuta Osmana Bukarija, Mirko Ivanić je šutirao glavom i donio prednost Zvezdi u 45. minutu susreta, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Krenula je Zvezda da duplira prednost i mirnije uđe u završnicu meča, a drugi gol došao je u 72. minutu kada je Šerif Endijaj pogodio mrežu ekipe iz Pančeva.

Katai je maestralno centrirao, pogodio je napadača crveno-bijelih u “trepavicu”, a ovom nije bilo teško da glavom duplira prednost svog tima.

Tačku na ovaj susret stavio je Piter Olajinka u 86. minutu kada je matirao golmana Mijatovića, nakon što se lopta odbila od jednog igrača Železničara.

Izabranici Vladana Milojevića uvećali su prednost na liderskoj poziciji nad vječitim rivalom, pa Zvezda sada ima sedam bodova više od Partizana, ali treba napomenuti da crno-bijeli tek treba da odigraju svoj meč protiv Čukaričkog.

Crvena zvezda je tako na prvoj poziciji završila ligaški dio prvenstva, a u prvom kolu plej-ofa biće domaćini ekipi Partizana. Taj meč na programu je 20. aprila od 18 časova.

Železničar ostaje na pretposljednjoj poziciji na tabeli.