USPJEŠNA GENERALKA Crvena zvezda pobjedom okončala pripreme na Kipru

Fudbaleri Crvene zvezde zabilježili su i četvrtu pobjedu u okviru priprema na Kipru, a ovoga puta bili su bolji od lučanske Mladosti rezultatom 2:0.

Izabranici Vladana Milojevića od starta su krenuli silovito i već u 9. minutu mogli da dođu do vođstva. Probao je Šerif Endijae izvan kaznenog prostora, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Crveno-bijeli su od 16. minuta imali prednost, a strijelac pogotka bio je Jovan Šljivić. Idealan pas poslao mu je Lučić, Zvezdin vezista se oslobodio čuvara i udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio Stamenkovićevu mrežu.

Samo osam minuta kasnije beogradski klub je duplirao prednost. Idealan centaršut sa lijeve strane uputio je Viktor Radojević, a Endijae poslije nebeskog skoka uspijeva da pogodi dalji ugao gola Lučanaca.

Do kraja prvog dijela obje ekipe su imale priliku da postignu pogodak. Prvo je Mladost zaprijetila preko Pejovića koji je poslije prekida bio za malo neprecizan, da bi na drugoj strani Lučić šutirao preko gola poslije solo akcije, a onda i Olajinka poslije centaršuta Radojevića.

Drugi dio susreta protekao je u znaku crveno-bijelih koji su u 53. minutu imali šansu preko Mijailovića, ali je Stamenković bio na mjestu, piše Telegraf.

Lučanci su u 63. minutu mogli da smanje prednost Zvezde, ali je udarac Veličkovića završio pored lijeve stative.

Vrijedi napomenuti da je u 88. minutu direktan crveni karton zaradio fudbaler Zvezde Marko Stamenić, poslije prekršaja na sredini terena

Crveno-bijeli su ovim trijumfom zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu na pripremama.

Podsjećanja radi, ranije su savladali Hloraku 3:2, Zalaegeršek 1:0 i Spartak 3:1.