(FOTO) Teže od očekivanog: 2 gola za TV špice i pobjeda Turske protiv Gruzije

Fudbalska reprezentacija Turske teže od očekivanog savladala je Gruziju u meču Grupe F na Evropskom prvenstvu.

Turska je nakon dosta borbe i velikog broja prilika na obje strane slavila s 3:1.

Dodajmo da je ovo debi Gruzije na Evropskom prvenstvu.

Najbolju priliku u uvodnom dijelu prvog poluvremena propustila je Turska u 10. minutu. Stativa je spriječila Turke da golom krunišu dobru igru na početku meča. Šutirao je Kan Ajhan sa sredine, ali je pogodio lijevi dio okvira gola.

Ipak, da se prvih 45 minuta ne završi bez gola pobrinuo se Mert Muldur koji je postigao fantastičan pogodak u 25. minutu. Turska tu nije stala i do novog pogotka su došli samo dva minuta kasnije, ali je reagovao VAR i zbog ofsajda gol Kenana Jildriza nije priznat.

Turska - Gruzija

Imala je i Gruzija nekoliko poluprilika, ali nisu uspjeli da ugroze gol protivnika. Sve do 32. minuta kada je istorijski pogodak za svoju selekciju na prvenstvima Evrope postigao Žorž Mikautadze. Mogla je Gruzija i do preokreta, ali su Turci imali dosta sreće u finišu prvog poluvremena.

Nastavak meča je ponovo donio dominaciju Turske, koja je tek sredinom drugog poluvremena sve krunisala golom. Strijelac još jednog gola za TV špice bio je Arda Guler. Igrao se 65. minut.

Daleko od toga da Gruzija nije imala svoje šanse. Čak su nakon primljenog drugog gola na meču pogodili prečku, ali više od poraza na debiju nisu mogli. Velike dvije šanse su imali u nadoknadi vremena, ali nisu imali sreće. Svjestan šta su njegovi igrači propustili bio je i selektor Vili Sanjol koji se uhvatio za glavu.

Sve je kaznio golom Kerem Akturkoglu u nadoknadi vremena pošto je pogodio praznu mrežu jer je golman Gruzije otišao u napad kako bi pomogao svom timu da dođe do izjednačenja.