(FOTO) UNION BERLIN UPISAO ISTORIJSKI BOD Sosijedad produžio agoniju Benfike u Ligi šampiona

U prvim mečevima drugog dana 4. kola Lige šampiona fudbaleri Real Sosijedada savladali su Benfiku sa 3:1 (3:0), dok se utakmica u Napulju završila 1:1 (1:0).

Real Sosijadad je poslije ove pobjede došao na korak od plasmana u nokaut fazu Lige šampiona.

Napoli sa druge strane je umanjio šanse da obezbijedi prolaz u osminufinala Lige šampiona, pošto je istorijski bod osvojio Union Berlin

Krenimo od utakmice u San Sebastijanu.

Prosto je nevjerovatno kako prvoplasirani tim u prvenstvu Portugala poslije četiri kola u Ligi šampiona i dalje nema nijedan bod.

Sada je ekipa Benfike stigla u San Sebastijan na gostovanje Real Sosijedadu da proba da se revanšira ekipi iz La Lige za poraz na svom terenu prije dvije nedjelje.

I nije dobro počelo po igrače Benfike koji su za samo dvadeset minuta primili tri gola, a mogli su i više.

Prvi pogodak smo videli posle samo pet minuta igre, kada je Mikel Merino koji je dobro odreagovao u kaznenom prostoru i glavom loptu poslao u mrežu Benfike. Nisu se gosti ni oporavili od prvog gola na meču, a usledio je novi udarac.

Sada je drugi Mikel, Ojarzabal u velikoj gužvi uspeo da dođe do svog novog gola u Ligi šampiona.

A Barenenčea je golom u 21. minutu meča preciznim udarcem najavio pravu katstrofu Benfike na Reale arenu. Ipak do katastrofe nije došlo, a tu je Benfika imala mnogo sreće, jer je Sosijedadu poništen jedan gol, dok su i promašili penal, tačnije pogodili stativu.

U drugom dijelu meča je Benfika uspela da kako tako dođe do neke igre i do gola, kada je u 50. minutu Rafa Silva uspio da smanji prednost domaćih, ali to je sve što smo vidjeli od Benfike i Real Sosijadada na ovom meču.

Sosijadad će u sljedećem kolu igrati protiv Salcbruga na svom terenu, dok Benfika čeka Inter.

U drugom meču koji se igrao na stadionu “Dijego Armando Maradona”, Union Berlin je stigao do svog prvog doba u Ligi šampiona, jer je remizirao sa Napolijem 1:1.

Veliku inicijativu su imali fudbaleri Napolija u prvom dijelu igre, ređale su se šanse kao na traci i samo je bilo pitanje kada će pasti odbrana Nijemaca, To se desilo u 39. minutu kada je Raspadori pogodio gol Berlina uz mnogo sreće.

U prvom dijelu igre Napoli je lagano na poluvrijeme mogao da ode sa većom prednošću, jer su u prvom dijelu igre Napoliju i poništen gol, dok su u jednoj situaciji i pogodili stativu.

Drugo poluvrijeme je Napoli nastavio u istom ritmu i imao jednu akciju gdje je loše odreagovao u napadu, koja je omogućila Union Berlinu da dođe do kontre koja je završena golom Fofane u 52. minutu meča.

Do kraja meča smo gledali šanse Napolija, ali golova nije bilo, tako da je utakmica završena sa 1:1.