Furiozan početak, pa strijepnja za cijeli plijen: Atletiko Madrid zahvaljujući minijaturama Oblaka spasao pobjedu protiv fenjeraša

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su posljednji tim lige za 22 minuta igre u 16. kolu La Lige i onda strijepili za bodove zajedno s trenerom Dijegom Simeoneom i navijačima na "Metropolitanu".

Na kraju, „Čolo“ je morao da izvrši trostruku defanzivnu izmjenu u 75. minutu da bi spasio što se spasti da, ali je i dalje bilo potrebno umijeće Jana Oblaka da bi se zaustavili naleti osokoljenih fudbalera Almerije.

Slovenac je u 73. i 79. minutu krajnjim naporima uspio da zaustavi udarce Serhija Arivasa i Lea Baptistaoa, nakon čega gostima nije više ostalo snage za potpuni preokret: Atletiko Madrid – Almerija 2:1 (2:0), dan nakon što je lider Real Madrid ostavio dva boda u Sevilji.

Atletiku su tri boda bila preko potrebna poslije poraza od Barselone u prošlom kolu, ali se danas po ko zna koji put potvrdilo da ni 2:0 protiv „fenjeraša“ kod kuće nije i ne smije biti povod za opuštanje.

Zapravo, ličilo je na katastrofu Almerije s obzirom na to da je domaćin u prvih pola sata propustio nekoliko prilika, da je Antoanu Grizmanu poništen pogodak, ali ne i osmi prvenstveni Alvaru Morati u 17. i četvrti Anhelu Korei u 22. minutu.

Međutim, tada su crveno-bijeli iz nekog razloga stali, a gosti predvođeni Baptistaom krenuli da prijete i stavljaju na muke Oblaka. Uprkos tome što je Slovenac u 62. minutu savladan, apsolutno mu pripada titula igrača utakmice, prenosi Sport klub.