Građani se igrali sa Vukovima: Nestvarni Haland ne planira da se zaustavi

Šampion Engleske Mančester Siti sa rutinskih 3:0 (2:0) savladao je Vulverhempton na gostovanju i popeo se na čelo tabele Premijer lige poslije osmog kola.

Građani su ekspresno vratili na pobjednički kolosjek, poslije remija sa Aston Vilom u prošlom meču (1:1), te sada na prvoj poziciji imaju 17 bodova, dva više i meč više od Arsenala.

Vukovi su upisali treći poraz i ostaju u donjem dijelu – na 16. mjestu sa šest poena.

Svega petnaestak minuta bilo je dovoljno timu Pepa Gvardiole da riješi sve dileme oko pobjednika na stadionu Molinju.

Tek što se krenulo sa centra, Siti je došao do prednosti. Kevin de Brujne je proigrao Džeka Griliša u šesnaestercu, poslije čega je uslijedio precizan udarac engleskog krila.

Samo šest minuta kasnije ponovo se zatresla mreža domaćina, ali gol Rodrija nije priznat zbog prekršaja.

Tada se tim Bruna Laža izvukao, međutim, u 16. minutu spasa nije bilo. Na scenu je stupio nevjerovatni Erling Haland i povisio vođstvo svojim 11. golom u dosadašnjih sedam utakmica.

Bio je to lijep udarac slabijom desnom nogom sa 17 metara za nastavak fantastične golgeterske serije Norvežanina.

Koliko je i tada postojao tračak nade za Vulverhempton, potpuno je nestao u 33. minutu.

Neoprezni Nejtan Kolins je zbog oštrog starta zaradio direktan crveni karton i ostavio saigrače na cjedilu. Već tada je bilo jasno da će tri boda otići u Mančester. Vulvsi jednostavno nisu imali nikakvu šansu sa desetoricom na terenu.

Siti je u nastavku diktirao tempo, igrao koliko mu je potrebno i uspio da još jednom matira rivala. Učinio je to Fil Foden u 69. minutu, koji je postavio konačan rezultat na novu asistenciju De Brujnea.

Branilac titule u sljedećem kolu čeka Mančester junajted u gradskom derbiju drugog oktobra. Vulverhempton dan ranije gostuje Vest Hemu, piše Sportal.