HAOS U FRANCUSKOJ Golman pogođen topovskim udarom, iznijet na nosilima, a utakmica prekinuta (VIDEO)

Utakmica francuskog prvenstva Monpelje - Klermon prekinuta je u nadoknadi vremena, pet minuta prije kraja, pri vođstvu domaćih 4:2, zbog incidenta.

Izazvali su ga navijači domaćeg tima koji su aktivirali “topovski udar” u blizini golmana Klermona Morija Dijaoa poslije čega ovaj nije mogao da nastavi meč.

Bio je to razlog da glavni arbitar prekine utakmicu i pošalje igrače u svlačionice.

Glupost navijača Monpeljea lako bi mogla da košta ekipu pobjede koju su na terenu, lako i ubjedljivo, ostvarili.

Golmana gostiju nosilima su izneli sa terena i zasad nema informacija da je pretrpeo ozbiljnije povrede.

U međvremenu se oglasio predsjednik Monpeljea Loran Nikolin koji je najblaže rečeno bio bijesan zbog poteza nekog od navijača kluba kojim rukovodi.

– Moja osjećanja sada idu od gađenja do tuge. Vodili smo 4:2, ostalo je još pet minuta do kraja, potencijalno smo mogli sada biti na šestom ili sedmom mjestu. Igrači su se “pokidali” na terenu i onda se pojavi neki se*onja i baci to sa tribina! Gadi mi se. Nevjerovatno da se tako nešto desilo, potpuno iracionalno – u nevjerici je bio Nikolin.

Na potezu je sada Liga 1 koja će analizirati situaciju nakon izvještaja delegata i sudija, i vrlo moguće dodijeliti pobedu Lorijenu.

Drugi, realniji scenario, je da se određeni dio meča, drugo poluvreme ili poseljdnjih pet minuta, ponove.