Kakav podvig Novosađana: Vojvodina osvojila 3. mjesto na TV turniru u Doboju nakon penal završnice

Rukometaši Vojvodine osvojili su 3. mjesto na TV turniru u Doboju, nakon što su poslije penal drame savladali francuski Monpelje.

Rukometaši Vojvodine

Nakon regularnih 60 minuta rezultat je bio 29:29, a Voša je sa 11:10 bila bolja u izviđenju jedanaesteraca.

Boris Puhovski je golom stavio tačku. Tragičar meča bio je Slovenac Staš Skube, koji je u penal seriji promašio dva udarca sa sedam metara, odnosno odbranio mu je oba puta sjajni Andrej Tranavac. Prije toga su dvije meč lopte imali Novosađni, ali Stefan Sunajko i Luka Rogan nisu pogodili, ali je treća bila sreća, za najveći skalp čete Borisa Rojevića koja je pokazala da će i u Ligi Evrope da ima zapaženu ulogu.

Pokazali su Novosađani da su zreli za velika djela, da prošla blistava sezona sa četiri trofeja nije slučajna, da će i ova da bude uspešna.

Bez dvojice važnih igrača, lakše povređenog stuba odbrane Miljana Pušice i bolesnog Gregora Ocvirka, Novosađani su napravili najveće iznenađenje na turniru. Imao je Monpelje krajem prvog poluvremena +7 (17:10).

U pobedničkom timu veliko pojačanje iz Dinama Stefan Sunajko je bio najbolji sa devet golova, od toga pet sa linije sedam metara. Najbolji meč na turniru je odigrao Milan Milić sa šest pogodaka. Branko Tomić se četiri puta upisao u listu strijelaca

Kod Monpeljea je najbolji bio mladi Brazilac Brajan Monte sa šest pogodaka, Aleksis Bertije, Valentin Port i Kilijan Viljemino su se po četiri puta upisali u listu strijelaca, navodi Mozzart sport.