PARTIZAN BEZ ŠANSE Nije pomogla puna Banjica, Vojvodina 10. put uzastopno šampion Srbije

Rukometaši Vojvodine odbranili su titulu šampiona, pošto su i u drugoj utakmici finala plej-ofa ARKUS lige savladali Partizan, ovog puta u gostima 28:20.

Navijači Partizana

Puna Banjica, Grobari puni nade da bi serija mogla da se vrati u Novi Sad. Ta nada je tinjala u prvom poluvremenu, ali u nastavku izabranici Borisa Rojevića pokazali su da su i dalje nedodirljivi.

Prvo poluvreme prošlo je u egalu. Smjenjivale su se obje ekipe u vođstvu, ali isključivo onom minimalnom. Na kraju, poslije prvih 30 minuta bilo je 9:9.

Ravnopravno je bilo i u drugom poluvremenu. Bar u prvih 10 minuta. Međutim, Vojvodina je sa tri gola od 14:13 za Partizan došla do vođstva 16:14 i od tada nije ispuštala vođstvo. Čak je i povećavala razliku i na kraju ostvarila ubjedljivu pobjedu za novu titulu.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Marko Vasić sa šest golova, od čega pet sa linije sedam metara, dok je Darko Milenković postigao jedan manje. Na drugoj strani po pet golova dali su Uroš Kojadinović i Nikola Zečević, piše Sport klub.

Ovo je Vojvodini 10. uzastopna titula, a ukupno 11. u istoriji kluba.