Ostalo

Dobra partija Miloša Kosa u porazu Zagreba: Vojvodina savladala još jednog učesnika elite

Vojvodina igra fantastično u pripremnom periodu na TV turniru u Doboju

Rukometaši Vojvodine

Barselona je bila druga dimenzija, ali mečevi da Celjem i Zagrebom su pokazali da srpski prvak dostigao nivo najboljih timova u regionu, učesnika Lige šampiona.

Poslije slovenačkog prvaka Celja, pao je i hrvatski Zagreb – 25:22 (15:12). Četa Borisa Rojevića je osigurala drugo mjesto u Grupi B i igraće u petak za treću poziciju u Doboju, a rival je jedan od tri tima iz Grupe A – Monpelje, Al Ahli ili Eurofarm Pelister.

Najefikasniji kod Vojvodine bio je Tunišanin Mohamed Aziz Aidi sa sedam golova, jedan manje je postigao Stefan Sunajko.

Odličan na golu bio je hrvatski internacionalac Fran Lučin, koji je zaustavio 13 udaraca Zagrepčanima. Branio je Riječanin svih 60 minuta. Andrej Trnavac je ušao u prvom poluvremenu i odbranio sedmerac Ivanu Čupiću.

Kod Zagreba, juniorski reprezentativac Srbije Miloš Kos je postigao četiri gola, koliko su dali i Rus Timur Dibirov i Aleks Kavčić. Kubanac Kuni Morales je tri puta pogodio. Matej Mandić je zaustavio devet udaraca Novosađanima, prenosi Mocart sport.