Trnavac junak Novosađana: Vojvodina srušila učesnika Lige šampiona na turniru u Doboju

Vojvodina je slavila protiv Celja sa 27:24 (15:12), ekipe iz evropskog krema i najavila novu sezonu, nalik prošlog iz snova, kada su osvojena čak četiri trofeja.

Rukometaši Vojvodine

Blistao je na golu Andrej Trnavac, junak utakmice.

Kao nekada na golu Partizana, sjajni čuvar mreže je činio čuda, imao čak 20 odbrana, skinuo čak pet sedmeraca. Do očaja je vodio četu Alema Toskića koji nisu imali rješenje za potencijalnog reprezentativca Srbije. Branio je svih 60 minuta i pokazao da će biti veliko pojačanje Novosađana.

Fantastičnih prvih 30 minuta Vojvodine. Uspjeli su da pariraju Celjanima u trčanju, ne dozvole lake golove iz kontri, dok je odbrana bila granitna, sa dvojicom Milana, Vukovljakom i Pušicom. Ton igre u napadu davali su Mohamed Aziz Aidi i Branko Tomić, dok je efikasan na crti bio reprezentativac Srbije Luka Rogan.

Sedam odbrana za 30 minuta imalo je pojačanje iz Partizana, Andrej Trnavac. Uspio je u 23. minutu da postigne gol, kada je slovenački šampiona igrao s igračem više u polju. U narendom napadu, Novosađani prave maksimalnih +5 – 14:9, a strelac je bio Rogan.

Bilo je i nervoze u finišu, protesti na obje klupe, pre svega Lala, ali na kraju velika pobeda srpskog šampiona.

Novosađani u četvrtak sa Zagrebom igraju za drugo mesto. Barsa je na pragu finale u Doboju.

Gregor Ocvirk sa šest golova je bio najefiaksniji igrač Voše. Pogodak manje je dao Mohameda Aziza Aidija. Po četiri pogotka su dali Luka Rogan i Stefan Sunajko, a tri Darko Milenković. Trnavac je osim nevjerovatnih 20 odrbana postigao i gol u prvom poluvremenu.

Kod Celja Mitja Janc je pogodio šest puta, a Tim Cokan, Tadej Mazej po tri puta. Juniorski reprezentativac Srbije Vukašin Antonijević se jednom upisao u listu strelaca.

Vukašin Vorkapić zbog stomačnih problema nije igrao protiv Barselone, a sada je debitovao u Doboju za novi klub. Jednom se upisao u listu strijelaca, prenosi Mocart sport.