HRVATI BEZ ŠANSI Reprezentativac Srbije s 2 gola srušio nade Hajduka (VIDEO)

Fudbaleri PAOK-a eliminisali su Hajduk iz Splita pobjedom od 3:0 na legendarnoj Tumbi u Solunu, a junak meča bio je srpski reprezentativac Andrija Živković, koji je bio dvostruki strijelac i koji je zapčatio sudbinu Splićana.

Andrija Živković

Prvi meč na Poljudu završen je bez golova sa 0:0, a u revanšu su navijači PAOK-a, uz pomoć Grobara, koji su transparentom na ćirilici i prozivali Splićane, napravili gostima paklenu atmosferu u kojoj nisu imali nikakve šanse.

Poveo je PAOK sa 1:0 golom Švaba sa bijele tačke, a to je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom je tim iz Soluna ređao šanse, ali su mreže mirovale sve do 79. minuta, kada je popularni Žile imao svoj šou.

Najprije je iskoristio jednu sjajnu asistenciju Tomasa, koji je iskoristio poigravanje defanzivaca Hajduka ispred šesnaesterca i oteo im loptu, a potom uposlio Živkovića pred golom, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Nekoliko minuta kasnije Živković je postigao i konačan rezultat, kada je lukavo izveo slobodan udarac i prevario golmana Ivana Lučića.

PAOK će u plej-ofu Lige konferencija igrati protiv boljeg iz duela Rozenborg – Harts, prenosi Telegraf.