ŽIVKOVIĆ IGRA FUDBAL ŽIVOTA Srpski reprezentativac vodi PAOK prema Evropi

Fudbaleri PAOK-a stekli su veliku prednost nad škotskim Hartsom pobedom od 2:1 u gostima u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu konferencije.

Andrija Živković

Junak solunskog tima je srpski reprezentativac koji je još jednom svojim golom donio trijumf crno-bijelima.

Nakon što je Šankland doveo “srca” u vođstvo u 9. minutu, a izjednačio Švab tri minuta kasnije, čekalo se do 75. minuta na trenutak odluke.

Tada je Andrija Živković na dodavanje Tomasa Murga postigao gol koji PAOK favorizuje da za sedam dana može do grupne faze.

Tamo će, najvjerovatnije, učestvovati i šampion tzv. Kosova, Balkani, koji je u prvom meču ubjedljivo nadigrao velikana bjeloruskog fudbala, BATE Borisov – 4:1 (4:1).

Tim koji je nekada bio ozbiljno ime u evropskim kvalifikacijama, sada nije ni blijeda sjenka ekipe koja je igrala sa Partizanom i Crvenom zvezdom.

Iako je BATE poveo u Prištini golom Lapteva, Balkani je preokrenuo golovima Jašanice, Tolaja dva puta i Takija koji je u 89. minutu postavio konačnih 4:1, navodi B92.