Upisan 3. poraz na pripremama: Zmajevi ubjedljivo izgubili od Rumunije

Nakon što su deklasirani od Argentine (32:23) i Švajcarske (39:21), rukometaši BiH poraženi su i od Rumunije rezultatom 29:19

Meč je počeo u dosta sporom ritmu, pa smo tako u prvih deset minuta vidjeli po dva gola na obje strane. U narednih 10 minuta „zmajevi“ su uspjeli postići samo jedan pogodak dok su Rumuni pogađali tri puta pa je rezultat nakon dvije trećine prvog poluvremena glasio 3:6.

Tri minuta kasnije Rumuni stižu do vođstva od pet golova razlike (3:8). U 25. minutu „zmajevi“ konačno stižu do gola nakon 15 minuta igre.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 6:10.

Početkom drugog dijela Rumuni ponovo bježe na +5, a u 36. minutu golom Đurđevića reprezentacija BiH se vraća na tri gola zaostatka.

Nakon toga Rumuni se ponovo odvajaju, a ovog puta prednost ide do sedam golova (11:18). Deset minuta prije kraja meča, Rumunija je imala osam golova prednosti, a na kraju je bilo +10, prenosi Mondo.