ILIĆEVA JE KLASA Grude bez problema slavile u „Boriku“

Rukometašice Gruda nastavile su da marširaju ka odbrani titule u Premijer ligi, a u 12. kolu su bez ikakvih problema savladale Borac u „Boriku“ sa 36:26.

Rukometašice Borca

Od samog početka gošće su pokazale da su u ovom trenutku kvalitetniji rival, a kako je meč odmicao uvećavale su prednost.

Već na poluvremenu imale su 15:9, da bi u nastavku meča dodatno povećale razliku najviše zahvaljujući Jovani Ilić. Djevojka iz Kozarske Dubice koja je svojevremeno prešla u podgoričku Budućnost pokazala je da je klasa za sebe iako je imala dosta problema sa povredama.

Meč je završila sa 13 golova i bila daleko najzaslužnija za 11. trijumf svog tima koji ima maksimalna 22 boda.

Domaće su bile prilično oslabljene jer pored Lane Lončar na ovom meču nije nastupila ni Božana Ćutković koja je zadobila povredu nosa u Kup utakmici sa Slogom iz Gornjeg Vakufa.

Poslije mnogo vremena u strijelce se upisala povratnica Helena Ćurić, a najviše su se istakle Sara Majkić i Milan Rančić sa po pet golova.

Dunja Jurkas je zaustavila sedam šuteva, a Dragana Vukosavljević šest. Borcu je ovo četvrti poraz u sezoni, uz devet pobjeda i nalazi se na četvrtom mjestu.