Istorijska blamaža Partizana: Predzadnji tim lige dao im 4 gola, sa tribina se čulo "Uprava napolje"

Fudbaleri Partizana doživjeli su istorijsku blamažu u 21. kolu Superlige jer su poraženi sa 0:4 od Mladosti GAT i gotovo se oprostili od titule.

Fuseni Dijabate

Novosađani su im lupili ozbiljan šamar i pitanje je kada i kako će se oporaviti od njega. Niko Novosađanima nije davao velike šanse pred ovo gostovanje, ali su oni na fantastičan način otvorili utakmicu i već poslije 11 minuta imali dva gola prednosti.

Gosti su poveli golom Romejna Gala u 4. minutu nakon što je loptu loše sa peterca izbio Svetozar Marković. Isti igrač očajno je reagovao i u 11. minutu, a poklon je iskoristio Kristijan Dal Belo i duplirao prednost svog tima.

Domaći nikako nisu uspijevali da se probude, igrali su sporo, malokrvno, bez kreacije i šansi, Mladost je sa druge strane kažnjavala sve njihove propuste kojih je večeras bilo previše.

Na 3:0 povisio je Novica Maksimović iz penala, a na 4:0 povisio je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Nemanja Milić.

Domaći su pokušavali, imali priliku da ublaže prednost, ali ni to nisu uspjeli. Sa tribina se u nekoliko navrata čulo “Uprava napolje”, čime su navijači jasno stavili do znanja šta misle o svemu.

Crvena Zvezda sada ima velikih 11 bodova prednosti, pa iako je do kraja šampionata ostalo još mnogo, čudo bi trebalo da se desi da titula ponovo ne završi na “Marakani”.