BRIGE ZA DULJAJA Partizan dobio niželigaša, ali su su vidljivi brojni problemi

Fudbaleri Partizana pobijedili su slovenačkog trećeligaša Dravu rezultatom 3:0 (0:0) u trećem kontrolnom meču na pripremama u Sloveniji.

Fudbaleri Partizana

Drugi trijumf crno-bijelima, poslije slavlja nad Pesnicom (5:0) i poraza od Bohemijansa (0:2), donijeli su Andrija Pavlović i Siniša Saničanin golovima u drugom poluvremenu.

Partizan jeste pobijedio, ali je i pokazao mnogo toga što je za brigu, pet dana pred kraj priprema na Pohorju, piše Sportal.

Gotovo sat vremena su crno-bijeli bili egal sa niželigašem, kao posljedica ispodprosječne partije. Do pogotka Pavlovića iz 63. minuta, nijednog momenta nisu pokazali ono što su morali protiv rivala takvog kalibra – mnogo veći kvalitet i dominaciju.

Jesu stvorili dvije stopostotne šanse, ali su isto toliko dozvolili domaćinu, što ne bi smjelo da se dešava, pa će trener Igor Duljaj imati šta da kaže igračima.

Naročito onima koji su na ovom meču bili starteri, ako izuzmemo Frenka Kanutea i golmana Aleksandra Jovanovića. Rezervisti su u drugom poluvremenu odradili dobar posao i donijeli pobjedu.

Bez Bibarsa Natha i Kvinsija Meniha, koji su dobili poštedu zbog blažih povreda, ali prvi put od starta sa novajlijama Frenkom Kanuteom i Nemanjom Nikolićem ušao je Partizan u duel sa Dravom na stadionu u Ptuju.

Gotovo kompletan tim je Duljaj zamijenio u nastavku, kao i trener domaćeg tima. Okršaj „rezervi“ potpuno je pripao Beograđanima, koji su dominirali sve vrijeme.

Između ostalog, umjesto Nikolića, u špicu se našao Pavlović i on je bio zaslužan za vodeći gol crno-bijelih.

Oduzeo je iskusni napadač loptu na nekih 25 metara, zatim odigrao Bogdanu Mirčetiću, koji mu je poslao povratnu – uslijedio je neodbranjiv udarac sa 16 metara.

Na krilima stečene prednosti, Parni valjak je nastavio da igra u visokom ritmu i snažno pritiska nemoćnog rivala.  Kroz svega nekoliko minuta mogao je do 2:0, pa i 3:0, ali je Mihajlo Petković odbitak poslao preko nebranjenog gola, dok je šut glavom Sameda Baždara odbranio golman Drave.

I do kraja je Partizan imao inicijativu. Igrao je konstantno na polovini protivnika, kružio oko šesnaesterca i čekao momenat da zada konačan udarac. Drugi se desio u 89. minutiu kada je Pavlović ponovo pogodio, dok je tačku na i stavio Saničanin u trećem minutu nadoknade.

Posljednju utakmicu fudbaleri Partizana na pripremama u Sloveniji igrati protiv Šturma iz Graca 14. jula.