IVANOVIĆ PREPORODIO BASKONIJU Bivši igrač Partizana utišao Pirej u posljednjoj sekundi

Pobjeda Baskonije u Pireju u okviru 7. kola Evrolige, slavili su sa 74:75 protiv Olimpijakosa.

Piters je fantastično počeo utakmicu, čak 12 poena u prvoj četvrtini, ali je Baskonija lagano smanjivala prednost domaćina i pred početak druge četvrtine stigla je do 26:20 poenima Monekea.

Poslije dvije uzastopne trojke Vanje Marinkovića Baskonija je stigla do izjednačenja, a onda je trojku pogodio i Moneke za 28:33.

Ređale su se trojke, Kostelo je pogodio za 32:45, a bilo je i maksimalnih +18 za goste u posljednjem minutu druge dionice.

Kenan je imao svojih “pet minuta” početkom treće četvrtine, sa dvije trojke je vratio na +12 za goste, ali je Moneke potom igrao kao u transu i vratio je starih +18.

Fantastičnom igrom Pitersa i Kenana Olimpijakos stiže na jednocifren zaostatak, prednost gostiju se topila iz minuta u minut, uvukao se strah u ekipu koju vodi Duško Ivanović, na tri minuta do kraja Larencakis pogađa trojku za 69:71, a onda trojka fenomenalnog Pitersa za 72:71!

Baskonija nije mogla ništa da pogodi, previše sile u napadu, ali su imali izuzetnog Monekea. Poenima Larencakisa sa penala Olimpijakos stiže do 74:73, ali je gost imao poslkednji napad na 10 sekundi do kraja.

I onda je Miler-Mekintajer uzeo loptu, rješavao je sve sam, na kraju je uspio na 7 desetinki do kraja pogodio za prednost svog tima, ispostaviće se i za pobjedu!

Nikola Milutinov danas praktično nije mogao da igra, svega tri minuta za njega danas, prenose Sportske net.

Kenan 23 poena, Piters 22, ostali daleko slabiji u Olimpijakosu. U Baskoniji Moneke 20 poena, Sedekerskis 12 poena, Hauard 11, a Marinković 10. Meč-viner Miler-Mekintajer svega 4 poena.