JOVANOVIĆ JUNAK PARTIZANA Penal lutrija na strani crno-bijelih (VIDEO, FOTO)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u 4. kolo kvalifikacija Lige konferencija.

Saldanja postiže gol

U triler završnici i penal seriji uspjeli su crno-bijeli da nadoknade prvo minus od 2 gola, a zatim i nakon penal lutrije eliminišu predstavnika Azerbejdžana.

Apsolutni junak Partizana je golman Aleksandar Jovanović koji je prvo spasao Parni valjak tokom regulatnog dijela i produžetaka, da bi na kraju odbranio penal u petoj seriji, kada je Alazgarov nakon ponovljenog penala ponovo loše šutirao.

Sjajno je Partizan otvorio meč, poveo već u 30. minutu kada odbijanac Meniga šalje Saldanja iza leđa golmana Sabaha za ludnicu na stadionu JNA.

Krenuo je Partizan jako i u nastavku, a upornost crno-bijelih se isplatila u 57. minutu kada je Natho majstorski iznenadio Imanova te udarcem sa desne strane matirao čuvara mreže.

Imali su crno-bijeli još nekoliko dobrih prilika, ali bez prave realizacije, najprije se to odnosi na pokušaje Ilića koji je zaustavila prečka, a i prilika Kalulua i njegov prejak for, te je ostalo 2:0 u korist Partizana.

U produžecima nije značajnijih prilika vrijednih pomena, sem crvenog kartona Kristijana Belića, koji je dva žuta skupio u veoma brzom intervalu.

Penal lutrija započela je dobro s obje strane. Za Partizan su redom pogađali Pavlović, Nikolić, Kalulu Antić i Baždar, a apsolutni junak je golman crno-bijelih koji brani ponovljeni udarac u petoj seriji nakon što je prethodno ranije izašao s gol crte.

Partizan u narednoj rundi kvalifikacija očekuje dvomeč sa predstavnikom Danske, Nordsjelandom.

TOK MEČA

2:0

PENALI

BRANI JOVANOVIĆ PONOVLJENI PENAL PARTIZAN IDE DALJE

Ponavlja se penal Alaskarova jer je Jovanović izašao ranije sa gol crte, nevjerovatne scene u Humskoj.

5:4 Pogađa Baždar, sada je sve na Jovanoviću

4:4 Kristijan pogađa, ulazimo u petu seriju.

4:3 Antić šutira i pogađa, golman je otišao u suprotnu stranu.

3:3 Nurijev siguran po sredini gola.

3:2 Kalulu sigurno pogađa za novu prednost Partizana.

2:2 Jovanović je pogodio stranu, imao loptu na rukama, ali je Ape bio srećniji.

2:1 Pogađa Nikolić uz malo sreće. Iako je golman pročitao ugao udarac je bio dovoljno precizan.

1:1 Pogađa Isaev u lijevu stranu, a Jovanović je pogriješio u potpunosti

1:0 Prvi penal za Partizan izveo je Andrija Pavlović. Šutirao je u desne rašlje te golman Sabaha nije imao šanse.

Prvi penal će šutirati ekipa Partizana, a šutiraće se na gol prema južnoj tribini.

KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA

122. minut Loptu je u kazneni prostor poslao Stojković, veoma loše, pa je propala posljednja prilika na meču.

Biće 2 minuta nadoknade.

119. minut Jovanović po drugi put u produžecima spašava Partizan. Nezgodno ubacivanje s desne strane je uspio izbaciti u korner nakon kog Sabah nije opasnije zaprijetio.

117. minut Antić u posljednjem trenutku izbacuje loptu u korner.

115. minut Belić dobija drugi žuti karton i Partizan će zadnjih 5 minuta igrati sa igračem manje.

110. minut Saldanja ne može više, Duljaj mijenja Brazilca koji je vukao navalu domaćih cijelo veče. Umjesto njega na terenu je Andrija Pavlović.

107. minut Nakon faula na sredini terena požutio je Kristijan Belić.

106. minut Počeo je drugi produžetak.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

101. minut Bombu za 16 metara je uputio Telur, ali fenomenalni Jovanović uspjeva spasiti mrežu Partizana.

99. minut Tražio je Baždar Kalulua na drugoj strani, ali su gosti uspjeli to očistiti u novi korner.

95. minut: Kalulu je izveo korner za Partizan, ali je loptu lako izboksovao Imanov.

91. minut Počeo je prvi produžetak, navijači pružaju podršku s tribina.

KRAJ REGULARNOG DIJELA MEČA

Igralo se preko 100 minuta u Humskoj, sada su na redu produžeci

95. minut Kakava šansa za Sabah! Ubacio je Letić sa lijeve strane, ali srećom po Partizan napadač gostiju je glavom šutirao preko prečke.

91. minut Kalulu je izbio u situaciju 1 na 1 s golmanom Sabaha nakon što je sjajan pas uputio Baždar, ali je prejak for zadao sebi te propustio sjajnu priliku.

89. minut Morao je Partizan bolje iz ove situacije. Spetljao se Nikolić na nekih 16 metara, pa je propala još jedna prilika crno-bijelih.

87. minut: Ubacio je Kalulu nakon kornera na prvu stativu, ali udarac Šćekića nije bio naročito opasan.

82. minut: Severina i Natho izlaze, a u igri su Baždar i Nikolić.

81. minut: Opao je ritam u Humskoj, pa trenutno gledamo uspavanku na terenu.

76. minut: Sabah uspostavlja ravnotežu na terenu, obje ekipe igraju dosta opreznije.

70. minut Ilić je otresao prečku iz daljine. Kakav bi to sjajan gol bio da je ljepotica mladog štopera završila u mreži. Od svega biće korner.

62. minut Volkov je bio u prolici za Sabah nakon što je Letić ubacio u peterac, prvi je došao do lopte, ali je uspio odbraniti Jovanović

57. minut GOOOOOOOL Kakva golčina Natha! Potegao je Izraelac iskosa, a tome se nije nadao Imamov, te je zajedno sa loptom završio u mreži.

53. minut: Severina je izbio u situaciju 1 na 1 s golmanom Sabaha, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

48. minut Nakon kornera koji je izveo Natho najviši u skoku je bio mladi Ilić, ali je glavom šutirao pravo u ruke golmanu Sabaha.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME Partizan na pola puta do cilja

44. minut Probao je Ilić s velike udaljenosti, ali njegov udarac je lako ukrotio Imamov.

40. minut Sabah polako preuzima inicijativu nakon primljenog pogotka, ali bez konkretnog učinka.

33. minut Sabah ekspresno stiže do prilike da vrati prednost, srećom po crno-bijele nisu uspjeli gosti sprovesti loptu u mrežu Jovanovića.

30. minut GOL GOL GOL GOL Partizan je poveo 1:0 nakon što je Saldanja iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu gostiju. Probao je Menig, a nakon odbijanca najbolje se snašao Brazilac te matirao Imanova.

26. minut Saldanja je srušen na ivici kaznenog prostora, loptu je uzeo Antić, ali je njegov centaršut lako očišćen iz šesnesterca gostiju.

21. minut Probao je Natho kroz sredinu, ali je u velikoj gužvi uputio previše mlak šut pored desne stative.

18. minut Prva prilika za Sabah, ali je Jovanović pravovremeno intervenisao i boksovao loptu daleko od gola.

15. minut Kanute iz izgledne pozicije s lijeve strane promašuje čitav gol

14. minut: Crno-bijeli vrše pritisak na glavnog arbitra, misleći da je nakon udarca Severine neko igrao rukom u šesnaestercu.

7. minut: Nakon što je Saldanja fauliran, te tako izborio žuti karton za Letića, Natho je pronašao Kanutea na drugoj stativi, a zadnji vezni Partizana je očešao prečku udarcem glavom.

6. minut: Sjajno je započeo Partizan, centaršut Stojkovića prošao je pored desne stative gola Sabaha.

3. minut: Nurijev je probao sa lijeve strane, ali ga je izblokirao Stojković te će gosti imati prvi udarac iz ugla.

1. minut: Menig probija po boku, ali nikog nije pronašao u šesnestercu, dobar start Partizana.

SASTAVI

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute, Natho – Severina, Menig, Saldanja.

SABAH: Imanov – Letić, Čakla, Hadhudi, Sejdijev – Kristijan, Isaev, Til – Nuriev, Margarita, Volkov.