JOVIĆ SOLIDAN U PORAZU Boston pregazio Majami u prvom meču plej-ofa

Košarkaši Boston Seltiksa su poprilično ubjedljivo slavili protiv Majami Hita u prvom meču njihove plejof serije sa 114:94, čime su djelimično i odbranili domaći teren, pred njihov i drugi meč u ovom gradu.

Jović i Holidej

Nekako se Majami kroz plejin domogao plejofa, ali su morali da udare i na jedan od najjačih, ako ne i najjači, tim iz ligaškog dijela sezone, raspoložene Boston Seltikse, koji su ih dočekali i više nego raspoloženi u ovom duelu.

Držao se Majami tokom prvih 12 minuta, bila je to egal utakmica, da bi se već u drugoj dionici sve raspalo. Seltiksi su taj dio igre dobili sa čak 10 poena razlike, te su na poluvremenu imali prednost od 15 poena.

Nekako, tu je već bilo sve riješeno, a, treća dionica je samo to potvrdila. Seltiksi su dopustili tek 14 poena protivniku, otišli su na čak 32 poena prednosti i sve je bilo riješeno.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Džejson Tejtum sa 23 poena i po 10 skokova i asistencija, Vjat je dodao 20, Porzingis 18, a Džejlen Braun 17 poena, piše Telegraf.

Kod Majamija, najbolji je bio Bam Adebajo sa 24 poena, a pratio ga je Rajt sa 17, te Hakez sa 16.

Nikola Jović je na terenu proveo 25 minuta i za to vrijeme je upisao 10 poena i šest skokova.