(FOTO) BOSTON PREJAK ZA ATLANTU Bogdanović solidan u porazu Hoksa, Jović dobio priliku na kašičicu

Da je Boston nevjerovatna ekipa na domaćem terenu, gdje ih je ove noći bodrilo skoro 20.000 ljudi, na svojoj koži najbolje je osjetila Atalanata koja je poražena rezultatom 125:117.

Bostonu su efikasniji šut i jača defanziva donijeli trijumf za skor od 24-3 kod kuće, pogodili su četiri trojke više od Hoksa (17:13), dok je sam Derik Vajt ubacio četiri od svih pet u posljednjoj dionici.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović bio je starter na ovom meču i za 35 minuta koliko je proveo u igri imao je učinak od 12 poena, šest skokova i tri asistencije – uz dvije pogođene trojke.

Sadik Bej je bio nevjerovatan i utakmicu je završio sa 25 poena i četiri date trojke iz sedam pokušaja. Tre Jang je ostvario dabl- dabl učinak sa 20 poena i 10 asistencija, dok su Okongvu i Džonson dodali po 19. S tim da je ovaj posljednji upisao i 15 skokova.

Kristaps Porzingis je dominirao kda je u pitanju ekipa Bostona. Ubacio je 31 poen. Pomenuti Vajt je stao na 21, Tejtum na 20, Braun je dodao 15, a Al Horford je dao značajan doprinos sa 14 poena i po osam skokova i asistencija.

Majami je sa 116:104 savladao San Antonio, a Nikola Jović je poslije nekoliko uzastopnih mečeva sjedenja na klupi dobio konačno šansu.

Ali na kašičicu, jer je zaigrao samo dva i po minuta i za to vrijeme stigao je da izgubi samo jednu loptu. Ostale kolone su bile prazne, prenosi Telegraf.

Tajler Hiro sa 24 i Bam Adebajo sa 20 poena su bili najefikasniji, ali je Džimi Batler junak pobjede sa 17 poena, 11 skokova i isto toliko asistencija.

S druge strane, Vasel i Džons su imali po 19 kod Sparsa, dok je Viktor Vembenjama ubacio 18 i zabilježio 13 skokova.