JUNAJTED NAPOKON Bruno drži Ten Haga u životu

Fudbaleri Mančester junajteda pobIJedili su u gostima Fulam rezultatom 1:0, na startu 11. kola Premijer lige.

Jedini pogodak na meču postigao je Bruno Fernandeš u 90. minutu.

Erik ten Hag danas nije mogao da računa na Markusa Rašforda koji je doživio lakšu povredu na posljednjem treningu, a iako je otputovao sa ekipom u London, nije bio spreman da se nađe u sastavu. Njega je zamijenio Garnačo, a u odbrani opet nije bilo Rafaela Varana, dok je Skot MekTominej dobio šansu ispred Amrabata uprkos povredi Kazemira.

I upravo je MekTominej pogodio u osmom minutu, ali je njegov gol poništen poslije asistencije iz VAR sobe.

U trenutku centaršuta, Hari Megvajer je bio u ofsajd poziciji, iako nije pipnuo loptu, navodno je uticao na odbranu Fulama.

Lopta ga je preletjela, Garnačno ju je dočekao i asistirao MekTomineju, ali je procijenjeno da je Megvajer svojim kretanjem uticao na odbranu Fulama.

Osim toga, prvo poluvrijeme nije bilo posebno sadržajno, Fulam je bio konkretniji u nekoliko situacija, ali nije bilo golova.

U drugom poluvremenu domaći su imali više od igre, a najbolju priliku imao je Palinja, čiji je udarac zaustavio Onana.

Junajted je uzvratio u finišu, Bruno je šutirao, ali se istakao i Leno, pišu Sportske.net.

Ali onda, u 90. minutu, Bruno je kapitenski preuzeo stvar u svoje ruke. Nakon niza grešaka odbrane Fulama, Portugalac je prihvatio loptu, zalomio čuvara i sa ivice šesnaesterca pogodio prvi ugao za 0:1.

Junajted je barem privremeno skočio na šesto mjesto sa 18 bodova, dok je Fulam 14. sa 12.