JUVE NOSI PREDNOST Kostić u trepavicu pogodio Di Mariju, Junajted se oporavio od blamaže (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa teškom mukom savladali su Frajburg u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope (1:0), a jedini gol je majstorija Anhela di Marije na asistenciju Filipa Kostića.

Anhhel Di Marija

Srpski fudbaler je u 53. minutu sjajnu ubacio sa lijeve strane, a Argentrinac kome igra glavom baš i nije najjača karakteristika izvrsno skočio i sa nekih šest, sedam metara zatresao mrežu Nijemaca. Imao je Juventus inicijativu tokom cijelog meča, ali nije uspijevao da pronađe put do mreže. On je ponovo ostao začaran za Dušana Vlahovića koji je u velikoj golgeterskoj krizi.

Mančester junajted se oporavio od liverpulske katastrofe i sa 4:1 savladao Betis, a golove su postigli Rašford, Entoni, Fernandeš i Veghorst, dok je za goste iz Sevilje pogodio Perez.

Mnogo više uspjeha imao je drugi klub iz ovog grada pošto je Sevilja na “Sančez Pishuanu” savladala Fenerbahče sa 2:0 golovima Žordana i Lamele, a odličan meč imao je i srpski golman Marko Dmitrović koji se istakao naročito u prvom poluvremenu na golu Andalužana.

Najneizvjesniji revanš igraće Šahtjor i Fejenord koji su večeras u Varšavi remizirali (1:1). Rakicki je doveo “domaće” u vođstvo u 77. minutu, a izjednačio je Bulaud u 88.