KINA MU JE PRIJALA Italijan nadmudrio Medvedeva i podigao trofej u Pekingu (FOTO)

Janik Siner je pobjednik ATP turnira u Pekingu.

Mladi italijanski teniser je konačno riješio enigmu u vidu Danila Medvedeva, izborio je prvu pobjedu u sedam mečeva sa Rusom, poslije dva sata igre bilo je 7:6 (2), 7:6 (3).

Time mu se revanširao za poraze u prethodna dva finala ove godine, u Roterdamu i na Mastersu u Majamiju i pokazao da je u njemu ogroman potencijal.

Poslije pobjede nad brojem dva, Alkarasom, i trećim na svijetu te nove titule, Janik će se na najnovijoj listi naći na najboljoj poziciji u karijeri, sa sedme ide na četvrto mjesto ATP liste.

Bila je to njegova deveta titula u karijeri i treća u ovoj godini, pošto je prethodno bio najbolji u Monpeljeu i na Mastersu u Torontu.

Bilo je jasno da nešto mora da mijenja protiv Medvedeva, to je najavio i uradio – bio je agresivan od prvog poena, a čestim i dobro osmišljenim izlascima na mrežu dobio je dosta poena.

I jedan i drugi su u tom početnom setu imali šanse da dođu do brejka.

Medvedev nije iskoristio jednu loptu u petom, a Siner dvije u osmom gemu.

Taj-brejk je bio logičan epilog seta u kojem je Siner bio odličan, dobio ga je sa 7:2 i poslije 62 minuta poveo u meču.

Drugi set je počeo sa dva ekspresna gema za servere, da bi u trećem Medvedev uspio da se izvuče i spasi tri brejk lopte.

I jedan i drugi su nekako mnogo brže dobijali poena, uglavnom poslije servisa i udarca ili dva poslije toga.

Držali su svoj servis u nastavku seta, Medvedev je malo priprijetio u osmom gemu, ali je Italijan izjednačio na 4:4.

Na 5:5, imao je Siner 0:30, ali je Medvedev uspio da veže četiri poena i obezbijedi makar-taj brejk.

I došli su do njega, a tada je Siner ponovo bio bolji, piše B92.

Lako je stigao do prednosti od 3:0, a onda je nastavio da igra sjajno i opet stigao do 7:2 i pobjede.