KKI VRBAS NEMILOSRDAN Banjalučani u finalu NLB lige

Košarkaški klub invalida Vrbas izborio je finale NLB Wheel lige koje se igra 18. maja u Ljubljani.

KKI Vrbas

Banjalučani su u današnjem polufinalu deklasirali KK OSI Paramont iz Podgorice sa nevjerovatnih 102:39 (18:14, 26:7, 29:6, 29:12) u meču koji je odigran u Gradačcu.

Već na startu vidjelo se da će višestruki osvajači ovog regionalnog takmičenja doći do trijumfa. Najbolja potvrda je da su postigli čak 102 poena.

Crnogorci su odolijevali samo u prvih šest minuta kada su u dva navrata dolazili do izjednačenja, 2:2 i 4:4. Nakon toga igrači iz Banjaluke su potpuno dominirali i prvi put do dvocifrene prednosti došli su u 14. minutu poenima Nenada Ritana za 28:18. Prednost je rasla iz minuta u minut, da bi poslije prvog poluvremena bilo 44:21 za KKI Vrbas.

I nastavak ovog polufinalnog duela pripao je Banjalučanima koji su slavili sa više nego ubjedljivih 102:39.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vlado Švraka sa 32 poena, kod tima iz Podgorice Armin Aziraj ubacio je 17 poena.

KKI Vrbas u finalu NLB Wheel lige igraće sa boljim iz drugog polufinala u kojem se sastaju domaći KIK Zmaj i Parasport Slovenija.