MARŠIRAJU KA TROFEJU KUPA KKI Vrbas lako izašao na kraj sa Bijeljinom

Igrači Košarkaškog kluba invalida Vrbas pobijedili su KKK Bijeljina u prvoj utakmici finalnog turnira Kupa Republike Srpske u košarci u kolicima 80:48 (25:15, 20:11, 23:12, 12:10).

Na ovaj način su napravili veliki korak ka odbrani pobjedničkog trofeja kojeg su uzeli i prošle godine.

Tim iz Semberije bio je ravnopravan na samom početku kada je bilo 6:6. Poslije toga u potpunosti su dominirali Banjalučani koji su već na poluvremenu imali plus 19 kada su vodili 45:26. I u nastavku su bili kudikamo bolji, te su uoči posljednjih 10 minuta imali ubjedljivih 68:38. Na kraju su mirno utakmicu priveli kraju i slavili sa 80:48.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vlado Švraka sa 22 poena, kod Bijeljine Strahinja Rosuljaš je dao 14 poena.

Do kraja turnira Kupa Republike Srpske biće odigrane još dvije utakmice: KKI Vrbas – KKI Kozara i KKK Bijeljina – KKI Kozara.