Košarkaška Liga BiH: Prijedor-Spartak sve dalje od opstanka, Slavija nakon neizvjesne završnice pala u Vakufu

Košarkaši Slavije i Prijedor-Spartaka upisali su poraze u sklopu 18. kola Košarkaške Lige BiH.

U Prijedoru je bolja bila Bosna sa 77:87, dok je Promo u neizvjesnoj završnici na svom terenu slavio protiv Sokolova sa 81:79.

Srđan Jovanović je svojim poenima donio prednost Slaviji od 10:7, a Diante Bah je sve to povećao na 17:10, te je prva četvrtina završila rezultatom 20:15.

Već na startu drugog perioda domaći tim je preokrenuo na 23:22 i tada su se ekipe smjenjivale u vođstvu, da bi Promo na poluvremenu vodio sa 38:37.

Uslijedio je odgovor Slavije odmah na početku drugog poluvremena preko Filipa Njegovanovića za 45:41, pa su onda gosti otišli na +7 (56:49). Ubrzo je David Kuet smanjio to na 58:54 i pred posljednju četvrtinu bilo je 62:59.

Odmah na početku četvrte četvrtine Promo je preokrenuo na 64:62, ali je Slavija vratila prednost na 71:69. Tada su se ekipe smjenjivale stalno u vođstvu, a domaćin je pola minuta prije kraja poveo sa 79:76. Ekipa Proma je na kraju slavila sa konačnih 81:78.

U drugom meču večeras gostujući tim je poveo sa 9:5, pa su domaći izjednačili na 9:9, ali je Haris Ćurevac poentirao za 17:11. Luka Jovanović se pobrinuo da Bosna Meridianbet ode na +10 (23:13), a na kraju prve četvrtine je bilo 23:16.

Novi igrač tima iz Sarajeva, Đoko Šalić je poentirao za 27:18 i tada kreće preokret Prijedora serijom 12:1 (30:28). Bojan Lulić je održavao stečenu minimalnu razliku (36:34) i na kraju prvog poluvremena domaćin je vodio sa 40:38.

Sergej Todorović je domaćina odvojio na 47:42, pa su prvi put igrači Prijedora otišli i na +10 (56:46). Ipak tada kreće serija gostiju 10:0 (56:56) i na kraju treće četvrtine Bosna Meridianbet vodi sa 65:60.

Početkom četvrte četvrtine gosti su otišli na 71:63, no domaćin nije odustajao i prišao je na 75:72. Tu je Muhamed Pašalić dao trojku za 78:72 i na kraju su gosti slavili sa 87:77.