KRATKO, JASNO I MOĆNO Isplivao način na koji je Pešić motivisao Orlove za Litvance (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Srbije se plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva pošto je savladala sa 87:68 selekciju Litvanije u četvrtini finala.

Svetislav Pešić

Orlovi su izborili kartu za mjesto među četiri najbolja tima, pošto su odigrali od prvog do posljednjeg minuta na visokom nivou.

Nisu Orlovi ostavili ni minimalne šanse protivniku da ih iznenadi i trijumf dovede u pitanje, a zasluge za tako nešto idu i na račun selektora Svetislava Pešića i njegov stručni štab koji je pripremao meč. Bitan faktor u tom smislu je bila i motivacija, a od značaja je bila i poruka koju je imao za igrače.

– Svi za jednoga, jedan za svi – napisao je Pešić na tabli u svlačionici.

Tom prilikom, desio jedan gaf, koji je zasmijao mnoge korisnike društvenih mreža, pošto je selektor promašio padež možda i namjerno ukoliko se uzme u obzir da dolazi iz Pirota. Svakako, to ne mijenja činjenicu da je uspio da motiviše ekipu za važan duel, prenosi Sportal.