Kreće lov na Novaka: Alkaras uspješno preskočio prvu prepreku u Pekingu (VIDEO)

Karlos Alkaras, prvi nosilac na turniru u Pekingu, uspešno je započeo takmičenje.

Karlos Alkaras

Španski teniser je poslije 97 minuta na terenu bio bolji od Nijemca Janika Hanfmana, slavio je sa 6:4, 6:3.

Bio je to njegov prvi zvanični meč od poraza u polufinalu US Opena od Danila Medvedeva. Alkaras je protiv 53. igrača svijeta odigrao zanimljiv prvi set u kojem je bilo dosta oscilacija.

Razmijenili su brejkove u trećem i četvrtom gemu, da bi Alkaras opet u petom gemu stigao do brejka za 3:2. Hanfman je ipak uspio da se poslije 4:2 vrati na 4:4, ali nije izdržao, teniser iz Mursije je vezao dva gema i dobio početni set poslije 52 minuta igre.

U drugom setu napravio je dva brejka, u trećem i posljednjem, devetom gemu. Zabilježio je 59. pobjedu u sezoni (ima i sedam poraza) i u narednom kolu će igrati protiv Italijana Lorenca Musetija, koji je pobijedio Rusa Karena Hačanova, 6:3, 1:6, 6:2, prenosi B92.