Krunić i Milošević za pobjedu BiH, Koljić se povrijedio

Reprezentacija BiH je kvalifikacije za predstojeće Evropsko prvenstvo otvorila pobjedom protiv Jermenije od 2:1. Domaće je na stadionu “Grbavica” u Sarajevu u vođstvo doveo Rade Keruni’ u 33. minutu poslije ubacivanja Miralema Pjanića iz kornera.

Na 2:0 povisio je Deni Milošević u 80. minutu poslije dobrog ubacivanja Edina Višće, a konačan rezultat postavio je Enrik Mkitarijan u trećem minutu sudijske nadoknade iz penala, pošto je prethodno Milošević igrao rukom u šesnaestercu.

U finišu susreta povrijedio se Elvir Koljić, nekadašnji fudbaler Krupe, a sada član rumunske Univerzitatea Krajove, pa je selakcija BiH završila meč sa igračem manje.

U istoj grupi Italija je kao domaćin sa 2:0 savladala Finsku, dok je Grčka istim rezultatom u gostima pobijedila Lihtenštajn.