PUKI ŠOKIRAO Finska bolja od BiH u utakmici za plasman na EP

Fudbalska reprezentacija Finske savladala je Bosnu i Hercegovinu 2:0 i udaljila četu selektora Roberta Prosinečkog od borbe za plasman na Evropsko prvenstvo.

FOTO EPA/FEHIM DEMIR

Nakon blijedog prvog dijela u kojem se igralo na sredini terena, bez velikih šansi, BiH je prva zaprijetila u drugom. Dobru šansu je propustio Haris Duljević.

Finska je to kaznila u 56.minuti. Timo Puki je dobio loptu od Glena Kamare, sjajno se oslobodio Tonija Šunjića i pogodio za 1:0.

BiH je krenula ofanzivnije nakon toga pa je ostalo previše prostora domaćem timu. Finci to koriste u 68.minuti . Ponovo je u centru pažnje Puki koji povećava na 2:0.

Prvu pravu šansu gosti su imali u 77.minuti kada je Džeko nakon centaršuta poslao loptu preko gola. Do kraja su Finci mogli i do ubjedljivije pobjede jer su promašili Kamara i Puki.