Krupa sigurna, Željezničar Sport tim zaustavio Zvijezdu 09, Laktašima pripao derbi

Krupa se učvrstila na vrhu tabele Prve lige Republike Srpske gostujućom pobjedom protiv Tekstilca u Derventi, a bilo je 0:2.

Nova tri boda ekipi iz Kanjona Vrbasa donijeli su Aleksandar Petrović u 62. i Alen Nuhanović u 84. minutu.

Na taj način lider na tabeli je povećao bodovnu prednost i napravio novi korak ka cilju koji se zove titula i plasman u Premijer ligu, a Krupljani sada iza sebe imaju šest utakmica bez poraza.

Zvijezda 09 je doživjela poraz na gostovanju u Banjaluci, gdje ih je savladao Željezničar Sport tim s minimalnih 1:0.

U derbiju kola Laktaši su na svom terenu sa 2:0 savladali Slaviju. Pogotke su postigli Škorić u devetom i Vuković u 42. minutu.

Važnu pobjedu u ovom kolu ostvarila je Sloboda iz Novbog Grada koja je kao gost savladala Ljubić s minimalnih 1:0 i to pogotkom Alića iz 61. minuta susreta.

Iznenađenje kola je trijumf Slobode iz Mrkonjić Grada koja je u gostima savladala ekipu Rudar Prijedora sa ubjedljivih 3:0.

Sutjeska – Kozara (17.30)

Plasman: Krupa 28, Sloboda (NG) 23, Laktaši, Zvijezda 09 po 22, Slavija 21, Sutjeska 19, Željezničar Sport tim 19, Radnik 17, Rudar Prijedor 15, Famos 14, Kozara 12, Sloboda MG (11), Drina, Ljubić po 10, Tekstilac, Podrinje po 9, Omarska 8, Modriča 4 boda.