Lijep način za proslavu jubileja: Augzburg razljutio pa vidio STRAŠNI Bajern

Minhenski Bajern je u duelu 24. kola Bundeslige savladao Augzburg na svom terenu sa 5:3.

Fudbaleri Bajerna

Aktuelni šampion se tako revanširao komšijama iz Bavarske za poraz u prvom dijelu sezone.

Ipak, počelo je savršeno za goste koji su poveli na Alijanc Areni već u drugom minutu preko Beriše.

Bajern uspijeva brzo da se oporavi od šoka i preokrene. Kanselo je pogodio u 15. minutu na asistenciju Sanea, a potom Pavar izrasta u neočekivanog junaka, postigavši dva gola prvo u 19, potom u 35. minutu.

Kakav način da obilježite jubilej – 150. meč za klub!

Za ubjedljvih 4:1 na poluvremenu pobrinuo se Sane, a trener Augzburga je u drugih 45 minuta ušao sa čak četiri nova igrača.

U nastavku, Beriša je smanjio iz penala u 60. minutu, da bi Dejvis u 75. postigao i peti gol za Bajern. U nadoknadi vremena, Kardona je ublažio poraz Augzburga.

Lajpcig je kaznio Borusiju Menhengladbah za neiskorišćeni penal u 53. minutu i slavio sa 3:0, golovima Vernera, Forsberga i Joška Gvardiola.

Ajntraht je vodio protiv Štutgarta golom Rodea, da bi bod gostima donio Katompa Mvumpa.

Rezultatom 1:1 završen je i duel Herta – Majnc. Za domaće je Ngankam pogodio iz penala u 18. minutu. ali je Ajorke izjednačio u 57.