Liverpul pobijedio Votford i vratio se na vrh

Fudbaleri Liverpula savladali su na svom terenu ekipu Votforda 2:0, u prvoj utakmici 31. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Žota i Fabinjo sa bijele tačke strijelci za crvene. Mančester siti od 16.00 gostuje u Barnliju i pobjedom bi se vratio na prvo mjesto na tabeli.

Liverpul je bio veliki favorit protiv Votforda, a čini se da su izabranici Jirgena Klopa odigrali taman koliko im je potrebno da zabilježe novu pobjedu u šampionatu.

“Crveni” su na “Enfildu” poveli u 22. minutu, kada je Diogo Žota savladao golmana Fostera, posle asistencije Džoa Gomeza.

Liverpul je bio dominantan u oba poluvremena, a konačan rezultat postavio je rezervista Fabinjo sa bijele tačke u 89. minutu.

Prethodno je Žota oboren u kaznenom prostoru Votforda, a VAR je sugerisao sudiji Atvelu da pokaže na belu tačku.

Liverpul sada ima dva boda više od Mančester sitija, koji od 16.00 igra u Barnliju svoj meč 31. kola.