MAREJ EKSPRES Britanac "počistio" Sonega na otvaranju Toronta

Britanski teniser Endi Marej slavio je u prvom kolu ATP turnira serije 1.000 u Torontu protiv Lorenca Sonega 7:6, 6:0.

Marej udara forhend

Dominantan start nekada prvog igrača svijeta na Rodžers kupu. Doduše, rezultat izgleda ubjedljivije nego što je to pokazala situacija na terenu.

Velika borba se vodila u prvom setu. Imao je Sonego i dvije vezane set lopte, doduše na Marejev servis. Ipak, Škot je to odbranio i uveo prvi set u taj-brejk. Tamo je bio na visini, dobio ga 7:3 i umnogome olakšao posao.

Italijan je potpuno pao, što je Marej iskoristio i bez izgubljenog gema osvojio drugi set, za izborenu drugu rundu. Tamo čeka pobjednika meča Ože-Alijasim – Parsel, navodi Sport klub.

Odigrana su još dva meča dana. Met Điron je savladao poslije dva taj-brejka Rusuvorija, dok je Korda bio bolji od Ečeverija 6:3, 6:2.