Tenis

Pod budnim okom Federera: Marej fenomenalnom partijom podsjetio na najbolje dane svoje karijere (VIDEO)

Britanski teniser Endi Marej lako je stigao do drugog kola Vimbldona.

Endi Marej

Dvostruki šampion Otvorenog prvenstva Engleske, savladao je sunarodnika Rajana Penistona maksimalnim rezultatom i prošao dalje.

Endi Marej, trenutno 40. teniser svijeta, nije imao nikakvih problema, slavio je rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:0, 6:1.

Mareja je sa tribina bodrio nekada njegov veliki rival Rodžer Federer, najtrofejniji igrač u istoriji Vimbldona.

Prije početka Marejevog meča je bila kratka ceremonija za Federera, a onda je Endi zaigrao sjajno.

Držao se Peniston samo do sredine prvog seta, kada Mari pravi seriju za 6:3, a drugi set dobija 6:0.

Seriju od sedam vezanih gemova je nastavio na devet, kada je opet napravio brejk i potvrdio ga za 2:0 u trećem setu. Peniston je prekinuo seriju i tako barem malo odložio poraz, ali je Marej ubrzo riješio i treći set i dobio meč.

Naredni rival biće mu bolji iz meča Dominik Tim – Stefanos Cicipas.