MEGA SENZACIJA Smit srušio Partizan u finišu (VIDEO)

Mega senzacija! Mlada ekipa Mege savladala je Partizan 93:90 nakon dramatične završnice, a Skuči Smit je riješio pobjednika trojkom pet sekundi prije kraja.

Nakon sjajne partije protiv Hamburga u Evrokupu, Partizan je previše opušteno ušao u duel protiv oslabljene Mege, koja je na ovo gostovanje došla bez čak pet igrača.

Mladi tim gostiju uspio je da nametne ritam igre koji njima odgovara pa su u finišu druge četvrtine uspjeli da se odlijepe i da dođu i do dvocifrene prednosti(55:44). Odlično su napadački bili raspoloženi gosti, dok je Partizan prihvatio brzu igru i nije na nju adekvatno odgovorio u odbrani.

Partizan je uspio da uhvati priključak u posljednjem periodu kada je prišao na 79:80. Mega je ovaj nalet odbila poenima Samsona Ružencova kao i Boriše Simanića.

Na 2 minuta i 16 sekundi Mega je imala plus devet(90:81), ali je onda uslijedila serija grešaka gostiju. Partizan je to kažnjavao poenima Pantera za tri poena, i Lesora sa linije za slobodna bacanja pa su došli do izjednačenja 90:90 kada je francuski centar pogodio samo jedno od dva bacanja.

Mega je iskoristila posljednji napad pogodio je Smit a Panter je promašio šut za produžetak.

U timu Partizana Kevin Panter je imao 24 poena, dok je Matijas Lesor dodao 15. U timu mege najbolju partiju u sezoni pružio je Samson Ružencov sa 20 poena i sedam skokova.