MIŠA SE POLAKO BUDI Kecmanović bolji od Altajmera u dva seta, a sa Drejperom će igrati za polufinale Akapulka

Poslije pobjede nad Dijegom Švarcmanom, prve još od Australijen Opena, Miomir Kecmanović je dobio i Nijemca Danijela Altmajera 2:0. Po setovima je bilo 6:4 i 6:4.

Miša je tako definitivno pokazao da izlazi iz krize koja je ste bila zabrinjavajuća. Od poraza u osmini finala Australijen Opena od Karlosa Alkaraza, on je gubio od Slovaka Klajna, Amerikanca Kipsona i Australijanca Hidžikate bez dobijenog seta, a sve su u pitanju igrači koji su lošije rangirani od njega.

Ipak sada je situacija drugačija i Miša je od starta kontrolisao meč. Napravio je rani brejk u prvom setu i tu prednost je čvrsto držao. U drugom setu je takođe bio veoma dobar, nije dozvoljavao Altmajeru da mu ugrozi servis, a Nijemac je prvi pao pod pritiskom u devetom gemu pri rezultatu 4:4. Prvu brejk šansu u tom setu Kecmanović je iskoristio, a odmah potom je i ovjerio brejk i dobio set. Inače u tom gemu, kada je Miša servirao za meč Altmajer je imao prvu i jedinu brejk priliku u duelu.

Naredni Kecmanovićev rival biće Džejk Drejper koji je za samo tri pozicije bolje plasiran od njega na ATP listi, prenosi Sport Klub.