"Mokri dolac" i mokar i blatnjav: Leotar osvojio važan bod na gostovanju konkurentu za opstanak

Fudbaleri Leotara stigli su do važnog boda u Posušju (1:1) na otvaranju drugog dijela Premijer lige.

Haris Handžić strijelac za Leotar

„Mokri Dolac“ danas je bio i mokar i blatnjav, pa treba čestitati objema ekipama na vrlo sadržajnoj utakmici koja je počela na nevjerovatan način. Domaći su poveli već u drugom minutu golom Gabrijela Bobana nakon dobre asistancije Tonija Jovića. Ipak, momci Marka Maksimovića brzo su se vratili u meč, a peti gol u sezoni postigao je Haris Handžić poslije centaršuta Marka Čubrila iz kornera.

Poslije izjednačujućeg gola Leotar je bio dosta opasniji, ali su šanse propustili David Čavić i Amar Tahrić. Doduše, domaći su pogodili stativu, a i u drugom dijelu su imali više od igre, međutim završeno je rezultatom koji je postignut u 8. minutu.

Leotar sada ima 22 boda, pa su iza njega Sloboda i Igman sa po 20, a Posušje je u malo boljoj poziciji jer ima 24.