Monfis ipak prejak: Đere ostao bez finala u Stokholmu

U finalu ATP turnira u Stokholmu sastaće se u nedjelju Pavel Kotov i Gael Monfis.

Nakon što je Kotov pobijedio Miomira Kecmanovića, bez finala je ostao i Laslo Đere od koga je u dva seta bolji bio Gael Monfis.

Francuz je pobjedu upisao u dva seta. Nakon sat i 17 minuta igre, rezultat je bio 7:5, 6:2.

Monfis je do brejka došao već u prvom gemu meča. Nanizao je Monfis četiri osvojena gema, od toga dva brejka. U ta četiri gema Đere je osvojio samo jedan poen.

Ipak, malo se probudio srpski teniser, osvojio svoj gem, a zatim i u najdužem gemu seta vratio jedan brejk i smanjio na 3:4.

U devetom gemu je Đere spasio jednu set loptu i nakon toga uspio da vrati i drugi brejk. Ovoga puta taj uspjeh nije uspio da potvrdi. Monfis i treći put u ovom dijelu meča oduzima servis Srbinu i ovoga puta svojim servisom zatvara prvi set, piše Sport klub.

I drugi set je krenuo uz mnogo problema za Lajovića i uz dva brejka prednosti za vođstvo 4:0, ali uz veću borbu u odnosu na prvi set. Međutim, ovoga puta Đere nije uspio da nađe način da se vrati u meč i Monfis je lagodno završio posao.