NE MOGU BEZ DRAME Ukrajina nakon BiH preokrenula i Islanđane pa se plasirala na EURO

Reprezentacija Ukrajine igraće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Grupi E, sa selekcijama Belgije, Slovačke i Rumunije!

To je epilog finalne utakmice baraža između Ukrajine i Islanda, odigrane večeras u poljskom Vroclavu.

Island je vodio sa 1:0 poslije prvog poluvremena, ali je Ukrajina, baš kao u polufinalnom dvoboju sa BiH uspjela da napravi preokret i još jednim trijumfom rezultatom 2:1 izbori plasman na EP.

A onda, na isteku prvih pola sata igre, Island je poveo! Odlično su Islanđani kombinovali na sredini terena, ispred kaznenog prostora Ukrajine, na kraju Albert Gudmundson poslije par driblinga uspijeva da se izbori za poziciju za udarac i to je učinio izvanredno – lopta završava u donjem lijevom uglu gola golmana Lunina – 0:1.

To mu je bio četvrti gol u ova dva meča baraža, poslije het-trika protiv Izraela u polufinalu!

Ukrajinci su mogli do izjednačenja u 37. minutu kada je Georgi Sudakov ušao u kazneni prostor i iskosa sa desne strane gađao u bliži ugao, ali je golman Valdimarson uspeo da izbije loptu u korner.

Samo dva minuta kasnije mreža Islanđana se zatresla, Jaremčuk je pogodio poslije centaršuta sa desne strane, ali poslije VAR provjere gol nije priznat zbog ofsajda.

Naravno, Ukrajinci su od početka drugog poluvremena pojačali pritisak na protivničkoj polovini terena, kako bi što prije došli do izjednačenja, a to im je uspjelo već u 54. minutu kada je Sudakov uposlio Cigankova, a ovaj sa ivice kaznenog prostora poslao snažan i precizan udarac u donji desni ugao – 1:1.

Uslijedio je mirniji period meča, Ukrajinci su i dalje imali inicijativu, ali bez izglednijih prilika. Na drugoj strani, Islanđani su opasno zaprijetili preko Torsteinsona u 77. minutu. On je odlično šutirao iskosa sa lijeve strane u gornji lijevi ugao, ali je golman Lunin sjajno intervenisao.

Nepuna dva minuta kasnije još jedna velika opasnost pred golom Ukrajine! Torsteinson je osvojio loptu na polovini rivala i odmah uposlio Gudmundsona u kaznenom prostoru, ali njegov šut završava tik pored desne stative ukrajinskog gola!

Kazna za te promašaje uslijedila je u 84. minutu kada Ukrajina stiže do preokreta. Akcija je tekla po desnoj strani preko Cigankova, koji je pronašao Sudakova, a ovaj odmah asistirao za Mudrika koji sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao – 2:1.

Nepunih deset minuta je ostalo Islanđanima da eventualno stignu do izjednačenja, vršili su pritisak u finišu, ali nisu uspjeli da dođu do nove prilike za gol, pišu Sportske.net.

Ukrajina je uspjela da sačuva minimalnu prednost i ovjeri vizu za Evropsko prvenstvo.