NEVJEROVATAN GOL Lob Rafinje za jesenju titulu prvaka Španije (VIDEO)

Barselona je sa igračem manje pobjedila Osasunu rezultatom 2:1 u 14. kolu La Lige i obezbedila prvo mjesto pred pauzu zbog Svjetskog prvenstva.

Trijumfom Barselone i porazom aktuelnog šampiona i donedavno lidera Reala od Rajo Valjekana sa 3:2, Barsa je obezbjedila prvo mjesto sa pet bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala, prenosi hrvatski Index.

Real danas na svom terenu dočekuje Kadiz, a ako pobjedi pretposlednju ekipu La lige, kao što se i očekuje, ipak će završiti prvenstvo sa dva boda manje od Barselone.

Međutim, Braseloni je ovo ipak bilo teško gostovanje i nije bilo nagoveštaja da će slaviti. Osasuna je povela u 6. minutu kada je Ruben Garsija dobar centaršut uputio ka Davidu Garsiju koji je loptu udario glavom i donio prednost svom timu.

Novi veliki problem za Barsu stvorio se u 31. minutu – Robert Levandovski dobio je drugi žuti karton.

Ali, to nije poljuljalo Barselonu koja je sjajno igrala i sa igračem manje. U 48. minutu je izjednačila pošto je Pedri natrčao na loptu u kaznenom prostoru i zatresao mrežu, a pobjedonosni gol Barselona je postigla u 85. minutu i to na spektakularan način.

Frenki De Jong je sjajnom dubinskom loptom sa centra tražio Rafinju, a Brazilac je sa ivice kaznenog prostora glavom lobovao golmana Osasune Aitora Fernandesa i tako svom timu donio veliku pobjedu.