NEVJEROVATAN MEČ Partizan ispustio pobjedu, Hauard sve pogodio (VIDEO)

Košarkaši Partizana izgubili su na nevjerovatan način u drugom kolu Evrolige od Baskonije u Vitoriji 103:96.

Praktično su imali dobijen meča a onda su serijom grešaka, pogrešnih odluka dopustili rivalu da preokrene i slavi

Partizan je odlično počeo duel, internacionalna petorka bila je vrlo raspoložena i u finišu prve četvrtine gosti su došli do devet poena prednosti. Dominirao je tim Željka Obradovića u skoku, odbrana je sasvim dobro funkcionisala…

Baskonija je u drugom periodu pokazala koliko je opasna u šutu za tri poena. Ređali su se poeni iza linije od 6.75 metara, prednjačio je Markus Hauard i vrlo brzo španski tim je stigao i prestigao Beograđane i u 15. minutu prvi put poveo – 33:30.

Kapiten gostiju Kevin Panter je u tim trenucima uspijevao da uzvrati dalekometnim šutevima i na poluvreme ode sa četiri poena prednosti – 46:42.

U trećoj dionici Partizan je u potpunosti uspio da iskontroliše šut domaćih za tri, usieo je da neutrališe sedam poena minusa (53:46), a prednjačio je Panter. Kapiten crno-belih je sa deset poena u toj četvrtini bio najzaslužniji što je srpski tim u odlučujući period ušao sa pola koša prednosti – 68:67.

Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu i u prvom dijelu poslednje deonice, a poslije serije 6:0 došao je do 76:70 u 34. minutu. Održavali su gosti prednost, a nakon promašenog penala do tada sigurnog Nanelija na sedam sekundi prije kraja uzvratio je Hauard trojkom za produžetak – 89:89.

Tu je Jam Madar ubacio ludu trojku, a potom i Panter pogodio za 94:89, ali je onda Hauard pokrenuo seriju domaćih 7:0 i preokrenuo sve u korist Španaca. Partizan u duploj nedjelji dočekuje Olimpiju iz Milana 18.10. i dva dana kasnije Virtus, dok Baskoniju očekuju dueli sa Crvenom zvezdom i Olimpijakosom u Vitoriji. Hauard je na kraju ubacio 28 poena, dok je na drugoj strani Kevin Panter imao 26.

U ranije odigranim mečevima Fenerbahče je savladao Makabi 86:71. Prvi strijelac bio je Marko Gudurić sa 23 poena.Olimpijakos je na svom parketu bio bolji od Žalgirisa 90:80 a Saša Vezekov je imao 23 poena i 14 skokova.

Iznenađenje večeri napravila je Alba koja je bez Loa dobila u Milanu 80:74. Bat i Smit su imali po 13 poena u pobjedničkom timu, dok je Pangos ubacio 16 poena.