Nije pomogao ni nastup Novice Veličkovića: Veterani Partizana pali poslije penal završnice u Madridu

Veterani Partizana odigrali su još jedan dobar meč, ali ovog puta nisu uspjeli da izdrže do kraja.

Madridski sastav odigrao je završnicu prijateljske utakmice smirenije i na kraju slavio rezultatom 71:67.

Crno-bijeli su danas bili pojačani za Novicu Veličkovića, koji je u Madrid stigao zajedno sa ekipom šampiona Evrope poslije trijumfa nad Crvenom zvezdom u Evroligi. Ipak, nekadašnji kapiten je poput Koste Perovića nedavno odigrao po poluvrijeme za svoja dva nekadašnja kluba, a na kraju je bio na strani pobjednika susreta.

Partizan je susret počeo sa petorkom Veličković, Bogdanović, Sinđelić, Petrović i Zorkić, ali je Real bolje otvorio susret zahvaljujući trojkama Felipea Rejesa. Istom mjerom uzvratio je Luka Bogdanović koji je za dva minuta ubacio osam poena i nagovijestio kasnije vođstvo Beograđana koji su na poluvremenu vodili rezultatom 28:27 iako šest i po minuta tokom druge četvrtine nisu uspjeli da postignu koš. To su uspjeli zahvaljujući trojkama Petrovića i Tripkovića u finišu.

Veliki problem pod košem Partizanu je pravio Eduardo Sonseka koji i sa 40 godina još igra košarku u trećoj španskoj ligi, niko nije uspio da ga sačuva. U nastavku je komandu preuzeo Rejes koji je samo u trećoj dionici postigao 10 poena i donio Realu preokret, prenosi Mozzart sport.

Kraljevski klub je od tog momenta praktično vodio sve do kraja susreta. Ipak, završilo se dramom i penal završnicom u kojoj je domaćin ipak izvukao trijumf. Na 15 sekundi prije kraja Vlada Petrović je pogodio trojku i Partizan je stigao na samo dva poena zaostatka (65:67), ali više od toga crno-bijeli nisu mogli. Miško Marić koji je i ovog puta bio trener, zatražio je tajm-aut i poručio svojim igračima da pokušaju šutem za tri poena, ali nisu imali sreću.

Svakako, bilo je jako interesantno i rezultat je ponovo bio u drugom planu. Po završetku susreta svi su poželeli da se ekipa Željka Obradovića za poraz veterana revanšira pobedom nad aktuelnim šampionom Evrope…