Nijemci potvrdili drugo mjesto: Lajpcig ponovo savladao Jang Bojs

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su Jang Bojs na svom terenu sa 2:1, u utakmici posljednjeg šestog kola grupe G Lige šampiona.

Ova grupa je bila riješena i prije večerašnjih mečeva, znalo se da Lajpcig ide u osminu finala sa drugog mjesta, da je Siti sigurno prvi, Crvena zvezda poslednja, a da će Jang Bojs sa trećeg mjesta preći  u nokaut fazu Lige Evrope.

Lajpcig je svoju poziciju potvrdio još jednim trijumfom i takmičenje je završio sa 12 bodova. Dva puta je savladao Jang Bojs i Zvezdu, a dva puta je izgubio od Mančester sitija – sve potpuno očekivano.

Večeras nije bilo golova u prvom poluvremenu, a drugo krenulo furiozno. Pogotkom ga je otvorio Šeško, koji je pogodio za 1:0 u 51. minutu.

Švajcarski šampion je izjednačio preko Kolija dva minuta kasnije, da bi prednost “bikovima” vratio Forsberg već u 56. Minute, pišu Sportske.net.

Ispostavilo se da je Šveđanin postavio i konačan rezultat ovog susreta.