Zvezda vidjela kvalitete rivala: Lajpcig lako sa Švajcarcima na startu Lige šampiona

Fudbaleri RB Lajpciga pobijedili su kao gosti ekipu Jang Bojsa na startu grupne faze Lige šampiona.

Utakmica u Bernu završena je rezultatom 1:3.

Mnogo su bolje utakmicu počeli gosti iz Njemačke. Čak tri dobre situacije u prva tri minuta i zasluženo vođstvo RB Lajpciga: korner je u 3. minutu izveo David Raum, a Muhamed Simakan udarcem glavom iznenadio je golmana Antonija Raciopija – 0:1.

Nastavili su gosti sa napadima i činilo se da će postići još koji gol, međutim, u 33. minutu iz prvog udarca na gol Jang Bojs je izjednačio: asistent je bio švajcarski fudbaler srpskog porekla Filip Ugrinić, a strelac Mešak Elia! Fudbaler iz DR Konga špicem je zahvatio loptu i savladao Janisa Blasviha – 1:1.

U drugom poluvremenu izabranici Marka Rozea još više su pojačali napada i gol je prosto visio u vazduhu. Najprije je Ćavi Simons pao u 16 metara, ali je nakon VAR intervencije i odgledanog snimka sudija iz Albanije Enea Jođi odlučio da ne pokaže na najstrožu kaznu.

U nastavku meča prvo je poništen pogodak mladog Slovenca Benjamina Šeška zbog ofsajda, a onda je u 74. minutu Ksaver Šlager preciznim udarcem doneo novo vođstvo RB Lajpcigu. Konačan rezultat postavio je u 90+2. minutu Šeško i sa 20 godina postao najmlađi strelac ovog kluba u Ligi šampiona, navodi Sport Klub.

Na kraju zaslužena pobjeda gostiju iz Njemačke.

U narednom kolu Jang Bojs gostuje Crvenoj zvezdi, dok RB Lajpcig dočekuje Mančester Siti.